Przede wszystkim:
należy mieć ukończony sześćdziesiąty rok życia i być emerytem lub rencistą
Po spełnieniu tych warunków, należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscu zamieszkania. Tam pracownik socjalny przeprowadzi wstępną kwalifikację.
Potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie, od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, o braku przeciwwskazań do pobytu w naszym dziennym domu, oraz odcinek renty lub emerytury. Wypełnioną kartę zgłoszeniową i pozostałe dokumenty, należy osobiście lub pocztą dostarczyć do Opieki Społecznej.
Po otrzymaniu niezbędnych dokumentów, zespół kwalifikacyjny (czyli nasi specjaliści) zaprosi zainteresowaną osobę na spotkanie. W trakcie tego spotkania przeprowadzona będzie rozmowa, podczas której ustalona zostanie aktualna sytuacja życiowa seniora. Na miejscu wypełnić trzeba będzie krótką ankietę, dzięki której bliżej się poznamy.
Przed przyjęciem do naszego domu, osoba zainteresowana zostanie poinformowana o zasadach pobytu, organizacji i funkcjonowaniu placówki, opisanych w regulaminie Dziennego Domu „Senior-WIGOR”. Po spełnieniu w/w wymogów, kandydat otrzymuje orzeczenie o przyjęciu na okres próbny jednego miesiąca. Po tym terminie, zespół orzekający może przedłużyć pobyt na czas nieokreślony.